V srpnu jsme vyrazili na turné na Slovensko. Byly to úžasné dny plné koncertů, jamování, dobrého jídla a dny plné společnosti báječných lidí.

Ve čtvrtek jsme začali koncertem v Prievidzi. Přeci jen je to domov našeho houslisty a Prievidžané by měli mít jako první tu čest poslechnout si nás. Hráli jsme v ArtPointě, krásné místo, děkujeme Romanovi za možnost zahrát si tu. Protože přišlo několik muzikantů, se kterými Stanko dřív hrával, následovala pokoncertní jam session. Musíme uznat, že měla téměř stejný úspěch jako náš koncert, až jsme se báli, aby tam Stanko nezůstal. Ale naštěstí nezůstal a pokračoval s námi v turné dál.

V pátek jsme navštívili překrásné město Banská Štiavnica. Nebyl to náš první koncert tady a rozhodně ani poslední. Archanjel je velice útulný a příjemný podnik – vlastně musíme říci byl, protože nyní je přestěhován do nových prostor, kde jsme ještě nebyli. Každopádně vše je o lidech a vzhledem k tomu, jak milí jsou lidé z Archanjelu, věříme, že i nové prostory budou stejně malebné, jako ty původní. Prostor kavárny byl poněkud omezený, lidé nakukovali dovnitř i okny, plno bylo v kavárně i před ní. Tančilo se i v ulicích města. Bylo živo a bylo krásně. Čas nám přál a tak jsme se zdrželi i na malý vzdělávací výlet po okolí. Nejen hudbou je člověk živ.

Sobota patřila klubu Imagine ve Vráblech. Všestranně kulturně využívaný prostor. Výstavy, hudba…

Každý si najde to své. V sobotu nám odjel cajonista Smáža, tak jsme koncert odehráli ve třech. Neříkáme, že to bylo náročné, ale přeci jen, je to znát, když je vás o jednoho míň. Ale zvládli jsme to. A jamovali jsme. Dokonce se roztočily i gramce a hrálo se a hrálo až do rána. 

Uteklo to jako voda a v neděli jsme se vrátili zpátky do Tábora s vědomím, že jedno turné je málo a že příští rok chceme přijet aspoň dvakrát. 

A taky že přijedeme!

Těšíte se? My tedy moc. Čeká nás “Za písničkou až na kraj světa” tour.

Vaše BASTA trio